Досвід спільної роботи з Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації довів, що дієва міжнародна співпраця може вирішувати питання реформування та розвитку міст України, – переконаний очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк. Про це він сказав після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Виконавчим комітетом Вінницької міської ради, Комунальним підприємством міськради «Вінницяміськтеплоенерго», під час робочої поїздки у Вінницю у п’ятницю, 11 листопада.
«Партнера легко знайти, якщо його шукати. Дієва місцева громада та її керівництво спроможне знайти порозуміння закордонних колег, допомогу і суттєві інвестиції на вирішення проблем власного міста», – сказав Анатолій Близнюк.
За його словами, Уряд та Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської Конфедерації, надає міжнародну технічну допомогу, яка допомагає Україні запровадити найкращі міжнародні практики та посилити інституційну спроможність органів місцевого самоврядування в Україні.
«Цей проект дозволить не тільки підвищити надійність у систем теплопостачання, та скоротити експлуатаційні витрати комунального підприємства, головне, мешканці міста зменшать витрати на спожиті обсяги тепла та отримають якісні послуги з теплопостачання. Не випадково проект реалізується у Вінниці – у місті, яке одним із перших сертифікувало надання послуг, активно застосовує інновації в управлінні системами життєзабезпечення», – наголосив очільник Мінрегіону.
Меморандум передбачає реалізацію проекту з покращення інфраструктури Вінниці, підвищення енергоефективності в системі централізованого теплопостачання міста та розрахований на 2 роки. Загальний бюджет 220,25 млн. грн., із них внесок Державного секретаріату Швейцарії з питань економіки -176,20 млн. грн., а міськради та КП «Вінницямісьтеплоенерго» по 22,025 млн. грн. За ці кошти планується покращити надійність теплопостачання та постачання гарячої води, реконструювати частину системи централізованого теплопостачання міста включаючи ряд заходів у багатоквартирних житлових будинках, запровадити підходи «Європейської енергетичної відзнаки». Зокрема, реконструкція теплопостачання здійснюватиметься шляхом встановлення індивідуальних теплопунктів, переходу на двохтрубну систему та заміни старих трубопроводів на попередньо ізольовані труби, запровадження автоматизованої системи, яка дозволить здійснювати контроль за параметрами експлуатації та автоматизувати процес формування рахунків для споживачів, заміну старих бойлерів та встановлення нових газових котлів та котлів на відходах деревообробної промисловості.
Прес-служба Мінрегіону
Джерело: http://minregionbud.gov.ua/uk/publish/category/29367