З початку року на пожежах в Україні загинуло 653 особи

Щодня підрозділи ДСНС України ліквідовують сотні пожеж по всій території країни, значна частка яких виникає саме у житловому секторі. Так, з початку року в Україні виникло 17, 398 пожеж, з яких 8, 750 - у житловому секторі.

Лише минулої доби в Україні виникло 148 пожеж (з яких 67 – у житловому секторі), на яких загинуло 2 особи. Загалом у 2016 році на пожежах загинуло вже 653 особи та постраждало 371 особа.

Зазвичай причиною виникнення пожеж у житловому секторі є людський фактор, а саме нехтування елементарними правилами пожежної та, в першу чергу, власної безпеки.

Саме тому, з метою попередження виникнення пожеж та інших надзвичайних подій у житловому секторі працівники Служби порятунку спільно з фахівцями соціальних служб, представниками органів місцевої влади, волонтерами із залученням представників ЗМІ систематично проводять інформаційно-просвітницькі заходи, під час яких спілкуються із громадянами щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у побуті.

Зокрема, з початку місяця відбулися рейдові профілактичні відпрацювання житлового сектору у Кіровоградській, Луганській, Дніпропетровській, Львівській, Волинській, Миколаївській, Черкаській, Чернівецькій областях.

Рятувальники застерігають громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись елементарних правил безпеки. Зокрема:

  • не палити у ліжку;
  • систематично слідкувати за станом та справністю електромережі;
  • не залишати без нагляду увімкненими в електромережу обігрівальні прилади, телевізори, праски у разі виходу з приміщень;
  • намагатися уникати перевантаження електричних мереж, не вмикати одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Особливу увагу фахівці ДСНС приділяють профілактичним бесідам з мешканцями похилого віку, неблагонадійними родинами, багатодітними сім’ями. Батькам рятувальники нагадують, що безпека дітей залежить від їх виховання та свідомого ставлення до елементарних правил пожежної безпеки. Працівники Служби порятунку зазначають, що не можна залишати дітей без нагляду, необхідно тримати запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях, розповідати їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.

Крім того, рятувальники проводять інформаційно-пізнавальні уроки для дітей у дошкільних, навчально-виховних, вищих навчальних закладах по всій території України. Головною метою таких заходів є навчити підростаюче покоління правилам безпеки життєдіяльності та діям на випадок виникнення надзвичайних подій.

Шановні громадяни! Пам'ятайте: майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Лише виконання елементарних правил пожежної та особистої безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.


Джерело: http://www.mns.gov.ua/